Turistika v okrese Považská Bystrica www.povazska.com - portál o meste Považská Bystrica
Turistiké trasy v okrese Považská Bystrica Turistika v okrese Považská Bystrica
cyklotrasy v okrese Považská Bystrica
o projekte turistika v okrese Považská Bystrica projekt turistika Považská Bystrica
Bežecké trasy v okrese Považská Bystrica Kam na bežky Považská Bystrica
napísali o projekte turistika Považská Bystrica napísali o turistike v Považskej Bystrici
kontakt turistika povazska.com kontakt
Stránka www.turistika.povazska.com je v prvom rade akýmsi virtuálnym sprievodcom po našom regióne. Na tejto stránke si postupom času nájde každý vyznávač pohybu v prírode svoje. V súčasnosti sú to hlavne turistické trasy s našim hodnotením a odporúčaním a samozrejme s popisom celej trasy. Za články a mnohé fotografie vďačíme predovšetkým autorovi a vášnivému turistovi Igorovi Novohradskému, ktorý sa všetkých uvedených trás aj zúčastnil.

Nápad:
Nápad vytvoriť stránku pre turistov v našom meste a okolí vznikol začiatkom roku 2009. Turistiku máme radi, prostredie je ideálne, radi fotíme, tak prečo si neurobiť stránku o našich túrach. A tak sa aj stalo a vznikla doslova za niekoľko hodín webová stránka. Avšak ako to už býva zvykom začiatky bývajú ťažké a to obzvlášť vtedy, ak sa k tomu pripojí aj nedostatok času a sem tam nejaká ta choroba či zranenie, a tak ostal nápad visieť opäť len v našich myšlienkach.

Znovuzrodenie:
Postupom času sme si všimli, že na poslednej stránke PB noviniek sa začali vyskytovať články o turistických trasách. Nápad to bol veľmi dobrý, ale nám napadlo, že by sa to predsa len dalo ešte vylepšiť – a to v tom, že si môžeme pozrieť predchádzajúce články behom chvíle a bez zbytočného odkladania starých noviniek a hľadaní po všetkých kútoch domu. Preto sme si urobili hrubú predstavu, ako by to mohlo fungovať a oslovili sme aj autora článkov pána Igora Novohradského. Ten s našim nápadom súhlasil, a tak sme radi, že Vám všetkým môžeme priniesť novú a dúfame, že aj veľmi praktickú stránku o turistických trasách v našom okolí, ktoré si návštevu určite zaslúži!

A čo pripravujeme ďalej ?
V súčasnosti sa stránka začína postupne zapĺňať turistickými trasami, odporúčaniami, hodnotením obtiažnosti a samozrejme prvými fotografiami z týchto trás. Avšak už vo veľmi blízkej budúcnosti plánujeme postupne pridávať aj cyklotrasy a keďže sa blíži zima, samozrejme nesmieme zabudnúť ani na trasy pre bežkárov.
Použitie materiálov a textov publikovaných na tomto serveri je bez povolenia autorov zakázané! | www.povazska.com

turistika.povazska.com